Nisan 10 2017 0Comment

M/F Battalgazi ve M/F Arslantepe Karakaya Baraj Gölü’nde sefere başladı

Yütek Gemi İnşa San. AŞ. tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi için yapılan M/F Arslantepe ve M/F Battalgazi feribotuları, Karakaya Baraj Gölü’nde Malatya- Elazığ arasında seferlere başladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü tarafından Yütek Gemi İnşa San. AŞ.’ye yaptırılarak, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen 2 adet feribot Karakaya Baraj Gölü’nde sefere başladı.

Mayıs ayında yapımı tamamlanarak suya indirilen feribotların geçtiğimiz günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devir-teslim işlemleri tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından 2 ay süresince deneme seyirleri yapılan feribotlar Karakaya Baraj Gölü’nde Malatya ile Elazığ arası araç ve yolcu taşımaya başladıı.

Battalgazi ve Aslantepe isimli feribotlar her türlü konfora sahip. 30 araç ve  150 yolcu, kapasiteli olan feribotlar, yolcuların rahatlığı için her türlü konfora sahip. 36 metre boyunda, 13 metre eninde ve 1,9 metre drafta sahip olan feribotlar, klima sistemi, engelli kullanımına uygun, büfe ve diğer sosyal donatılara sahip.

Haber Linki