Nisan 10 2017 0Comment

Yütek Gemi İnşa Sanayi, M/F Arslantepe’yi suyla buluşturdu

Yütek Gemi İnşa San. AŞ. tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi için yapılan iki feribottan biri olan M/F Arslantepe feribotu da suya indirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi için yaptırılan iki feribottan biri olan M/F Arslantepe arabalı feribotu yarın Karakaya Baraj Gölü’nde düzenlenen törenle suya indirildi. 36 metre boyunda, 13 metre genişliğinde olan arabalı feribotun suya indirilmesi için tören  cumartesi günü tören düzenlendi.

Yütek Gemi İnşa San. AŞ. tarafından inya edilen M/F Arslantepe adlı feribot Karakaya Gölü’nde kullanılmak üzere yapıldı. 100 yolcu ve 30 araç kapasiteli olan feribot çevreci feribot olma özelliği taşıyor. Feribotun  yapımında su canlılarına zarar vermeyen özel boya sistemi kullanıldı. Feribotlarda  biometrik kimlik doğrulama sistemi, uzaktan planlı takip sistemi ayrıca engelli vatandaşlar için engelli asansörü, engelli vatandaşlar için lavabo ve tuvaletler bulunuyor.

Türk Loydu klası ve İstanbul Teknik Üniversitesi gözetiminde inşa edilen feribot 36 metre yüksekliğinde ve 13 metre boyunda. 100 yolcu ve 30 araç kapasitesine sahip feribot konvansiyonel sistemde inşa edildi.

Yütek Gemi İnşa San. AŞ. hafta içinde de yine Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne Karakaya Baraj Gölü’nde kullanmak üzere inşa ettiği M/F Battalgazi adlı feribot ile Tunceli’nin Pertek ve Çemişkezek belediyeleri için için inşa ettiği M/F Murat ve M/F Bayrambaba adlı feribotları suya indirmişti.

Haber Linki

Haber Videosu