Nisan 10 2017 0Comment

Yütek Gemi İnşaa Şirketi, şimdi de Ermenek için yolcu teknesi inşa ediyor

Yütek Gemi İnşaa San. AŞ. Ermenek Gölü’nde çalıştırılmak üzere 24 metre boyunda, 162 yolcu kapasitesine sahip, tamamen çevreci özelliklere sahip yolcu teknesi inşaa ediyor. tekne 29 Ekim’de suyla buluşturulacak.

Yütek Gemi İnşaa Sanayi A.Ş. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan’ın da memleketi olan Ermenek Gölü’nde çalıştırılmak yolcu teknesi inşaa ediyor.

Ermenek Gölü için Yütek Gemi İnşaa A.Ş şirketine, Köylere Yardım Birliği tarafından sipariş edilen teknenin çelik tekne kısmı tamamlanmak üzere.

Ermenek Kaymakamlığı  tarafından Ermenek’te çalıştırılmak üzere Yütek Gemi İnşaa şirketinin inşaa ettiği  yolcu teknesi  24 metre  boyunda ve 8 metre enindeki teknenin draftı 1.50 metre olacak. Türk Loydu klasına sahip olacak tekne  162 yolcu taşıyabilecek ve   360hp 2 adet ana makinaya sahip ve  yaklaşık 12knot hız yapacak.

Yütek Gemi İnşaa San. AŞ. tarafından inşaa edilen yolcu teknesi çevreci bir tekne olarak olacak ve  tatlı suda seyir yapacağından dolayı, tatlı su canlılarına zarar vermeyen özel boya ile boyanıp, elektrik sistemi güneş enerjisi ile desteklenecek.

Tekne aynı zamanda engelli vatandaşlarında  engelsiz bir şekilde rahatlıkla kullanması için dizayn edilen tekne 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda suya indirilecek.

Haber Linki

Haber Galeri