Nisan 10 2017 0Comment

YÜTEK’in inşa ettiği ERMENEK suyla buluştu

Ermenek Kaymakamlığı tarafından Ermenek Gölünde çalıştırılmak üzere YÜTEK Gemi İnşa Şirketi’ne sipariş edilen, 160 yolcu kapasiteli ERMENEK isimli yolcu teknesi, suyla buluştu.

YÜTEK Gemi İnşa Şirketi tarafından, Ermenek Gölünde çalıştırılmak üzere inşa edilen 24 metre boyunda, 8 metre genişliğinde ve 160 yolcu kapasitesine sahip, tamamen çevreci özelliklere sahip ERMENEK isimli yolcu teknesi, geçen hafta içinde suya indirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan’ın memleketinde bulunan Ermenek Gölü’nde çalıştırılmak üzere Ermenek Kaymakamlığı Köylere Yardım Birliği’nin YÜTEK Gemi İnşa Sanayi AŞ’ye sipariş ettiği ERMENEK isimli yolcu teknesi 29 Ekim’de suyla buluştu.

ERMENEK isimli yolcu teknesi 24 metre boyunda ve 8 metre enindeki teknenin draftı 1.50 metre. Türk Loydu tarafından klaslanan tekne, 162 yolcu taşıyabilecek ve 360hp 2 adet ana makinaya sahip ve yaklaşık 12 knot hız yapıyor.

YÜTEK Gemi İnşa Sanayi AŞ tarafından inşa edilen yolcu teknesi çevreci bir tekne olma özelliğinin yanında, tatlı suda seyir yapacağından dolayı, tatlı su canlılarına zarar vermeyen özel boya ile boyanıp, elektrik sistemi güneş enerjisi ile destekleniyor. Tekne aynı zamanda engelli vatandaşlarında engelsiz bir şekilde rahatlıkla kullanması için dizayn edildi.

 

Haber Linki